NAV-végrehajtás alá került a „magyar Facebook”, a Hundub
Áfabevallást be nem nyújtó adózó lett a közösségi oldalt indító cég.
Áfabevallást be nem nyújtó adózó lett a közösségi oldalt indító cég.
A szolgáltatás májusban is akadozott, de akkor visszatért. A Hundub most megint eltűnt.
Elvárható társadalmi szerepvállalás, vagy önkényes cenzúra? A közösségi médiából az afganisztáni hatalomátvétellel egy időben elkezdtek eltűnni a tálibok oldalai, újból felvetve a kérdést, meddig terjedhet a platformok demokratikus vétójoga. Steven Buckley brit kutató szerint a közösségi média önmagában is a politika résztvevőjévé vált, de nem szabad elfelejteni: minden online folyamat a valóságban látott mintákon alapszik.
Annak érdekében, hogy a tálibok ne tudják a közösségi oldalakon keresztül könnyen lenyomozni az afgánokat, a Facebook és a LinkedIn biztonsági intézkedéseket vezetett be.
Több, nyíltan melegellenes bejegyzés is szerepelt a Magyar Vöröskereszt Vas- és Veszprém megyei igazgatójának közösségi oldalán - írja a Telex.
A magyarok egy évtizede viszonylag aktívan használják a közösségi médiát – a lakosságnak csupán 3 százaléka nem használ efféle platformokat – a világjárvány alatt a hazai felhasználók több mint háromötöde (63%) szerint a közösségi szolgáltatások jelentették a létfontosságú kapcsolatfenntartás helyét számukra. A Kaspersky megbízásából készült kutatás fényt derített arra, hogy melyek a leggyakrabban használt platformok, mi a közösségi média szerepe és hatása a magyarok életére.
Meglehetősen sok idő kellett ahhoz, hogy a TikTok is felfigyeljen a Snapchat igen kedvelt és már többek által is lemásolt funkciójára.
Az AP és a Reuters a közösségi média oldal új partnerei.
Rendkívül nehéz időszakon vannak túl a kisvállalkozók, mert sokuk működését a járvány gyakorlatilag ellehetetlenítette. Az új technológiák adta lehetőségek azonban kiutat jelenthetnek számukra, és bár a digitális átállás nem mindenkinél halad zökkenőmentesen, nem maradnak segítség nélkül abban, hogy modernebb, válságállóbb üzletté fejlődhessenek.
A közösségi térből néhány éven belül egy élő-lélegező világ lesz, melynek lakói maguk a felhasználók – így jellemezte Mark Zuckerberg Facebook-alapító, milyen jövő vár az oldalra.
Annyi pénzzel csábítja magához a különféle influenszereket a Facebook, hogy a legjobbaknak munkát sem kell vállalniuk.
A brit kormány úgy döntött, hogy a labdarúgásban alkalmazott büntetéseket az online elkövetett szabályszegésekre is kiterjeszti.
Felszámolta a melegek által alapított közösségek csatornáit a WeChat. A kínai tulajdonban álló szolgáltatás nem indokolta a döntést, és egyelőre úgy látszik, nem is akarja.
Meg a Twitter és a YouTube első emberét is. Az elemzők szerint a volt elnök csak médiafigyelemre vágyik.
A GETTR komoly piaci szereplőként mutatja be magát, de a vele történtek miatt hamar vicc tárgya lett.
A munkahelyünk ellen is felhasználhatják a kiberbűnözők mindazt, amit a Facebook-profilunkon találnak. A módszer sikeressége abban is rejlik, hogy szívesen osztunk meg tartalmakat a kutyánkról.
A volt amerikai elnök szerint a Twitter és a Facebook korlátozza, mit lehet elmondani, ezért mindkét szolgáltatást meg kellene szüntetni.
Még legalább két évig kénytelen nélkülözni a legnagyobb közösségi oldalt a volt amerikai elnök. És azután se biztos, hogy visszaengedik.
Korábban Joe Biden adott utasítást a hírszerzésnek, hogy vizsgálják ki, hogy a vírus egy kínai laboratóriumból került-e ki.
A helyi kormány már utasította a közösségi oldalakat, hogy az ezzel kapcsolatos tartalmakat tüntessék el a felületekről.